Krajské kolo soutěže v orientačním běhu

Vloženo: 24.4.2018 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 168x
V pátek 20. dubna se v Jablonci nad Nisou konalo krajské kolo jednotlivců a družstev v orientačním běhu. Do sportovního areálu Břízky odjelo závodit za horkého slunečného počasí celkem 19 lesáků od 2. do 9. třídy.

Prioritou bylo umístit se v kategorii družstev dívek a chlapců 6. – 9. tříd na co nejvyšší příčce a to se našim běžcům povedlo. V konkurenci 15 škol jsme obsadili pěkné bramborové 4. místo. Před námi skončilo Gymnázium Jilemnice, ZŠ Studenec a postup do republikového finále slavila ZŠ Arbesova Jablonec.

Nejlépe si vedla Anička Tymešová z 9. B, která jako jediná z lesáků přivezla medailové umístění v kategorii dívek 8. -  9. tříd. Z 22 závodnic skončila na 3. místě. V první desítce doběhla také Tereza Rumlenová z 8. C a Ondřej Staňa z  8.B. O cenné body se zasloužili také A. Sochová, B. Štěpánková, E. Koudelková, J. Lajtkep, M. Kudláček, L, Bělka, H. Ort a M. Svoboda.

V mladší kategorii 4. – 5. tříd jsme vezli 4 závodníky a jako družstvo skončili na 8. místě. Nejlépe se umístila Lucie Mašková z 5. C – z 27 závodnic doběhla na 9. místě. Společně s ní tvořili družstvo M. Štěpánková, J. Zeman a K. Abel.

A na zkušenou jeli i naši nejmenší v kategorii 1. – 3. tříd. Nejlépe si vedla mezi 22 závodnicemi Katrin Koudelková ze 3. A, která skončila 6. a s ní Viky Čupcová ze 2.B doběhla 16.

Všem našim „orienťákům“ gratulujeme k pěkným výkonům a děkujeme za reprezentaci školy.

Jarmila Nováková