Soutěž ve francouzštině

Vloženo: 4.4.2018 | Autor: AdminK | Zobrazeno: 83x
Krajské kolo konverzační soutěže se uskutečnilo v Liberci ve středu 21. března.

Jelikož naši školu reprezentovala čtveřice děvčat, byla to taková holčičí jízda a byla úspěšná.

Všechny soutěžící čekal poslech a následně konverzační část před porotou, jejímiž členy byli i rodilí mluvčí.

V mladší kategorii A1 určené žákům, kteří se výuce francouzštiny věnují maximálně tři roky, si obě dívky z 8.C vedly velmi dobře, ačkoliv na takové soutěži byly poprvé. Úspěšnější byla Natálie Nováková, které ve výsledku patřilo skvělé 2. místo. Kousek dál ve výsledkové listině skončila Kateřina Petrová, obsadila 4. místo.

V kategorii A2, v níž se žáci věnují francouzštině o rok déle, si děvčata (obě z 9.C) vedla skvěle. Oběma se podařilo dostat na bednu. Eliška Cerhová obsadila 3. místo (i ona soutěžila letos poprvé), Kateřina Kolčová zvítězila a zopakovala tak loňské vítězství. Díky tomu bude i letos v květnu Liberecký kraj reprezentovat v celostátním kole v Praze, jen ve starší kategorii.

Všem děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy. Kačce přejeme úspěch v dalších soutěžích.

Ivana Kolčová