Děti čtou nevidomým dětem

Vloženo: 3.4.2018 | Autor: AdminM | Zobrazeno: 66x | Zatím neupraveno
V úterý 27.března 2018 se dva žáci ze 4.A, Magdaléna Štěpánková a Jakub Zeman, zúčastnili konkurzu čtení nevidomým dětem.

Konal se v odpoledních hodinách Krajské vědecké knihovny v Liberci. Po příchodu obdrželi Madlenka i Kubík pořadová čísla. Poté následoval samotný konkurz s režisérkou Eliškou Bejčkovou, která  projev čtenářů na vybraných ukázkách ze scénáře nahrála. Při následném výběru dětí bude hrát velkou roli nejen to, jak kvalitně četly, ale také jejich herecký projev. Jestli se na některého z nich usměje štěstí a bude pozván k samotnému nahrávání knížky, to prozatím nevíme, ale jisté je, že si oba zaslouží pochvalu za odvážný postoj a solidaritu. Podstatou tohoto projektu je totiž nejen podpora čtenářství, ale rovněž empatie s životem handicapovaných dětí, pro něž je čtení nedostupnou částí života.

Mgr. Dvořáková Iveta – tř.uč.