Úspěchy na zeměpisné olympiádě

Vloženo: 21.2.2018 | Zobrazeno: 289x
V úterý 20. února proběhlo na Gymnáziu v České Lípě okresní kolo.

Letos to byla "pánská jízda", neboť za naši školu bojovalo celkem pět chlapců. Ve třech částech soutěže museli prokázat schopnost vyhledat informace v atlase, své zeměpisné znalosti a praktickou práci s atlasem.

V nějmladší kategorii (6. třída) sám jediný Tomáš Tadlík (6.C). Sám, ale zazářil. S náskokem "o parník" získal vítězství a postup do krajského kola.

V kategorii 7. tříd soutěžili Haštal Ort a Patrik Majcher (oba 7.C). Ze vzájemného soupeření vyšel vítězně Haštal, který celkově obsadil 2. místo a také postupuje do krajského kola. Patrik obsadil velmi pěkné, ačkoliv nepopulární 4. místo.

V nejstarší kategorii (8.+ 9. třída) bojovali Ondřej Tadlík a Jiří Rozsypal (oba 9.C). Těsné druhé místo (o jediný bod) získal Ondra, který je tak třetím naším postupujícím do krajského kola. Jirka obsadil 10. místo ve středu výsledkové listiny.

Všem blahopřejeme k úspěchům, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme štěstí na úkoly v krajském kole.

Ivana Kolčová