Matematická olympiáda

Vloženo: 8.2.2018 | Autor: AdminK | Zobrazeno: 235x | Zatím neupraveno
Dne 24. ledna vyrazilo celkem devět žáků do České Lípy na okresní kolo matematické olympiády.

Z těch devíti bylo šest páťáků a tři deváťáci. A ani jedni se neztratili.

V kategorii 5. tříd se sešlo 44 soutěžících z celého okresu. Nejlépe si vedl Pavel Prokop z 5.A, který obsadil úžasnou 3. příčku. Velmi dobře si vedli i Karolína Šorfová z 5.C a Robin Vincenc z 5.B (skončili na dělelném 8.-14. místě). Pěkný výkon předvedly i Anna Klimentová, Barbora Babáková a Barbora Timoftejová.

V kategorii 9. tříd nebyl počet soutěžících tak vysoký jako u páťáků, pravděpodobně žáky odrazuje velké náročnost úloh. Nejlépe se dařilo Kateřině Kolčové z 9.C, která vybojovala bronzové umístění a s ním postup do krajského kola. Dělené 6.-7. místo obsadila Kateřina Šorfová a 8.-10. místo Ondřej Tadlík (oba z 9.C).

Všem jmenovaným děkujeme za reprezentaci školy a Kačce přejeme úspěch v krajském kole.

Ivana Kolčová