Doplnění informace k možnosti registrace času pro zápis
27.3.2024

V registračním formuláři nadepsaná 2.B je pouze označením učebny, ve které bude zápis probíhat. Stále se však jedná o zápis budoucích prvňáčků.

Nebojte se tedy do těchto kolonek vyplnit požadované údaje a vybrat si vyhovující den i čas.

Těšíme se na viděnou.

Jazykový pobyt v Anglii

Vloženo: 10.12.2015 | Autor: AdminS | Zobrazeno: 2232x
Ve dnech 30.11. - 5.12.2015 se skupina 22 žáků osmých a devátých, převážně jazykových tříd zúčastnila studijního pobytu v jihoanglickém městě Hastings.

Během dopoledního studia se našim dětem věnovali učitelé jazykové školy "English for you", jejichž profesionální úroveň byla zjevná. Ukázalo se, že schopnost našich žáků komunikovat v anglickém jazyce je na velmi dobré úrovni, což samozřejmě všichni ocenili nejen při vyučování, ale též při dorozumívání a konverzaci v hostitelských rodinách, ve kterých byli žáci ubytováni.

V odpoledních hodinách jsme navštívili několik významných míst v okolí - např. vodní hrad Bodiam Castle, město Brighton a jeho historické centrum, Battle - pamětní místo bitvy u Hastings, procházeli jsme se po křídových útesech nazývaných Seven sisters (a byli jsme rádi, že nás neodnesl vítr).

V pátek ráno jsme se rozloučili s našimi hostiteli a vyrazili poznat hlavní město Londýn. Na vlastní oči jsme viděli všechna nejznámější místa, se kterými se děti dosud setkávaly jen na fotografiích. Poctili jsme naší návštěvou i Královskou observatoř v Greenwich s vyznačeným nultým poledníkem. Londýnské metro nás dopravilo zpět k našemu autobusu a mohli jsme se vydat na cestu zpět domů.

Děkujeme cestovní kanceláři Slantour, jejím řidičům a panu průvodci za profesionální zajištění zájezdu a jsme velmi rády, že jsme se nemusely stydět za chování našich žáků. Naopak, byly jsme mile překvapeny.

Eva Smolíková, Pavlína Kosinová

Hodnocení a postřehy účastníků zájezdu:

Nejvíce mě zaujalo chování učitelů. Byli k nám milí a měli hodně volnou výuku. Výlety jsem si moc užila, líbila se mi příroda.

Fascinovala mě ochota a vstřícnost Angličanů k nám, cizincům. Lidé se zdají být hodní a milí.

Zájezd byl skvělý, až na nepříjemně dlouhou cestu.

Nejtěžší pro mě bylo nastavit správnou teplotu vody ve vaně.  Teplá a studená voda v oddělených kohoutcích se míchala velmi těžko.

Nejlepší zážitek byl výlet k útesům Seven sisters.  Když stojíte na hraně útesu a díváte se na moře rozprostírající se všude, kam dohlédnete, připadáte si nekoneční.

Velkým nezvykem bylo rozhlížení se na přechodu pro chodce.

Nejvíce mě zaujali učitelé, kteří byli hodní, tolerantní, občas i zábavní a nebyli nervózní.

Zaujala mě krajina v místech, kde jsme pobývali. Jsem zvyklý na kopce, hory a výrazná údolí, ale tady jsme viděli jednu obrovskou travnatou pláň s keři a tu a tam nějaký strom. Trávník vypadal spíš jako golfové hřiště, všude se pásla stáda ovcí.

Nejvíce mě překvapilo, že tradiční anglické zvyky, o kterých se učíme ve škole, mezi obyčejnými lidmi téměř nenajdeme. Moje očekávání (čaj o páté, anglická kuchyně či suchý anglický humor) se naplnila jen částečně.